חיפוש

ESIM – יתרונות וחסרונות

טכנולוגיית ה-ESIM, כלומר כרטיס סים מוטמע במכשיר הסלולרי, היא הדבר הבא בתחום הסלולרי. אי סים מאפשר חיבור וירטואלי של כל משתמש לרשת סלולרית מקומית, מבלי להזדקק לכרטיס סים פיזי. משום שמדובר בפתרון טכנולוגי חדש באופן יחסי, אפשר לבחון גם את היתרונות שהפכו אותו לפופולרי במיוחד וגם את החסרונות שעבורם אין עדיין פתרונות מלאים

 

גמישות ונוחות

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של השימוש בסים מוטמע במכשיר, כלומר סים וירטואלי, היא האפשרות לביצוע המעבר לרשת סלולרית חדשה באופן עצמאי, מהיר וקל ומכל מקום בעולם. מעבר מהיר, שניתן לבצע בנסיעת מונית קצרה אל המלון, הוא רמה חדשה של גמישות ושל נוחות עבור המשתמשים.

בנוסף, לביטול הצורך בייצור כרטיסי סים פיזיים יש השפעה חיובית גם על איכות הסביבה. אלה רק שניים מהיתרונות של בחירה בשירות סים וירטואלי, ולכן ניתן להבין מדוע ESIM מומלץ כיום לשימוש.

גמישות ונוחות

מעבר בין רשתות ומכשירים

חיסרון מוכר של שימוש בכרטיס סים פיזי מתבטא במגבלה שנגרמת בגלל הזיווג בין כרטיס סים למכשיר. בניגוד לכך, הסים הווירטואלי מאפשר ניוד קל ומהיר בין רשתות סלולריות, שימוש מקביל במספר מכשירים או שימוש בשני מספרים במכשיר יחיד. לעומת זאת, חשוב לזכור שלא כל ספק סלולרי ולא בכל מקום בעולם מאפשר שימוש בסים וירטואלי, בדרך כלל בגלל חוסר התאמה של התשתיות והחומרה.

 

עדכונים וניהול מרחוק

ביטול הצורך של המשתמשים ברשתות הסלולריות בחו"ל להגיע באופן פיזי אל נקודות השירות של הספק הסלולרי המקומי, והיכולת לבצע פעולות מרחוק, זה רק חלק קטן מהיתרונות הרבים שקיימים בשירות הסים הווירטואלי. באמצעות הסים הווירטואלי יכול ספק סלולרי להציע שירות טוב יותר ללקוחותיו – בין השאר שדרוגי רשת, התאמה של חבילות שירותים, וכמובן גם תמיכה וטיפול בבעיות – והכל מרחוק, במהירות ובקלות.

 

תאימות ותלות טכנולוגית

כאמור, יתרונותיה הרבים של שיטת הסים הווירטואלי אינם זמינים בכל מקום בעולם ואינם רלוונטיים לכל מכשיר או לכל רשת סלולרית. זאת משום שהשיטה כוללת שימוש במכשירים מותאמים בלבד, על גבי רשת סלולרית מותאמת טכנולוגית, זמינה ותקינה. ככל שהטכנולוגיה תתייצב ותגדל בנפחה, סביר שאחוז הרשתות והמכשירים התואמים יגדל מאוד, אבל כרגע, בתקופת הביניים, חשוב לבדוק כל מקרה לגופו.

 

פרטיות וביטחון

טכנולוגיית הסים הווירטואלי מעבירה את תהליך הניהול והטיפול בשירותים סלולריים בחו"ל, מהמכשיר האישי שלנו אל הענן, כלומר אל שרתים ארגוניים גדולים. הבחירה בסוג כזה של אחסון מידע מאפשרת סיכון תיאורטי של דליפת נתונים או של גניבת נתונים. למרות שהסיכון זניח, חשוב לוודא שלספק הסלולרי שבחרתם יש הגנה דיגיטלית על נתוני הלקוחות שלו.

 

לסיכום

חברת WeSIM מתמחה בהענקת חוויית משתמש מתקדמת, בעזרת שירותי הסים הווירטואלי שלה, שמתאימים לכל מי שנוסע באופן תכוף לחו"ל ומחפש פתרון גמיש, קל, חסכוני ונוח להישאר אונליין, בחיבור מהיר ואמין.

יתרונות וחסרונות

באותו נושא
פוקר באינטרנט
איך ללמוד לשחק פוקר באינטרנט?

פוקר הוא אחד ממשחקי הקלפים הפופולריים בעולם, שנהנה מעניין רב הן במשחקי קזינו פיזיים והן במשחק מקוון באינטרנט. עם השנים התפתחו וריאציות שונות של המשחק,

קרא עוד »
חנויות אודיו
איפה אפשר לקנות נגני מוזיקה?

חובבי המוזיקה שבינינו לא יוותרו על המוצר הקומפקטי והנוח לשימוש תוך כדי תנועה: נגן מוזיקה. נגני מוזיקה כבר שנים מהווים אפשרות פופולרית לשמיעת שירים, הרצאות

קרא עוד »