חיפוש

איך ללמוד לשחק פוקר באינטרנט?

פוקר הוא אחד ממשחקי הקלפים הפופולריים בעולם, שנהנה מעניין רב הן במשחקי קזינו פיזיים והן במשחק מקוון באינטרנט. עם השנים התפתחו וריאציות שונות של המשחק, כאשר הפופולריות שבהן היא טקסס הולדם. רבים שואפים ללמוד ולשפר את כישורי המשחק שלהם על מנת להפוך לשחקנים מנצחים. במאמר זה נסקור את הדרכים המומלצות ללמידה עצמית של משחק פוקר באינטרנט, החל מהבסיס ועד לרזי המשחק המתקדמים יותר.

 

הכרת יסודות המשחק

לפני שניגשים למשחק מקוון כמו באתר 7xl להורדה, חשוב להכיר היטב את חוקי המשחק ואת מהלכו הבסיסי. ניתן ללמוד זאת בקלות ממגוון מדריכים וסרטוני הדרכה הזמינים ברשת. המטרה היא להבין את סדר השלבים במשחק (חלוקת קלפים, הימורים, החלפת קלפים וכו'), את דירוג הידיים האפשריות מהגבוהה לנמוכה, ואת מושגי היסוד כמו blinds, call, raise, fold ועוד.

משחק פוקר

שליטה במתמטיקה בסיסית

פוקר הוא משחק של הסתברויות. על מנת לקבל החלטות נכונות במשחק, כדאי להכיר מונחים בסיסיים בתורת ההסתברות ולדעת לבצע חישובים פשוטים. לדוגמה – מהי ההסתברות לקבל יד מנצחת מסוימת? מה הסיכוי שהיריב מחזיק ביד טובה יותר? מהו יחס התשואה הצפוי (Expected Value) של פעולה? ככל שנשלוט טוב יותר במתמטיקה של המשחק, כך נוכל לקבל החלטות מושכלות יותר.

 

אסטרטגיה בסיסית ומיקום יחסי

כדי להצליח בטווח הארוך, רצוי לאמץ אסטרטגיה סדורה ועקבית, ולא לשחק באופן אקראי לחלוטין. נקודת מפתח היא המיקום היחסי (position) של השחקן ביחס ליריבים – ככל שהוא מאוחר יותר כך עדיף, שכן נוכל לקבל החלטות מושכלות יותר לאור המהלכים של שאר השחקנים. לכן מומלץ לשחק ידיים חזקות יותר כשאנו מוקדם ולהרחיב את טווח הידיים כשאנו מאוחר.

 

קריאת היריבים

חלק חשוב ממיומנות פוקר הוא קריאה והבנה של היריבים – מה סגנון המשחק האופייני להם? האם הם נוטים לשחק הרבה ידיים או מעט? אגרסיבי או פאסיבי? אמין או חסר אמינות (bluff)? ההימורים שהם מבצעים במצבים שונים מרמזים על חוזק ידם. בפוקר מקוון ניתן לנהל רישום ולזהות דפוסים חוזרים אצל שחקנים מוכרים. השחקנים הטובים מסוגלים להתאים את המשחק שלהם למול יריבים בעלי סגנונות שונים.

 

ניהול בנק (bankroll) נכון

כדי לשרוד לאורך זמן, יש לנקוט בניהול כספים אחראי ומחושב. מומלץ להקצות סכום נפרד למשחק (בנק), שאובדנו לא יפגע בהוצאות הכרחיות אחרות. רצוי לשחק ברמות הימורים נמוכות יחסית לגודל הבנק, כדי לאפשר ספיגת תנודות. כלל נפוץ הוא שגודל הבנק צריך להיות לפחות פי 20 מהימור יחידה טיפוסי. חריגה מניהול מושכל עלולה להוביל למצבים של "tilt" – משחק רגשני ולא רציונלי בעקבות הפסדים.

 

התמדה ותרגול

הדרך הטובה ביותר להשתפר היא פשוט לשחק הרבה. ככל שנצבור יותר ניסיון בסיטואציות שונות אל מול סוגים שונים של יריבים, כך נשפר את המיומנות ונחדד את האינטואיציות. מומלץ להתחיל ממשחק כסף-משחק (play money), ואחר כך לעבור למשחק בכסף אמיתי בסכומים נמוכים.

רצוי גם להקפיד לנתח ידיים מעניינות בדיעבד, לבחון אם פעלנו נכון, ולהפיק לקחים. כדאי גם לנהל רישום מסודר של תוצאות המשחקים כדי לעקוב אחר התקדמותנו.

 

לימוד מתקדם

שחקנים רציניים המעוניינים להעמיק, ימצאו ברשת שפע של חומרי לימוד מתקדמים יותר – החל מספרי אסטרטגיה מקצועיים, דרך הרצאות וידאו מפי שחקנים מנוסים, ועד ניתוח סטטיסטי מעמיק של מאגרי ידיים רבים. לעתים כדאי גם להיעזר בתוכנה ייעודית לחישובי הסתברויות וסימולציות, או אף בחונך אישי מקצועי (coach). אין תחליף ללימוד מתמשך ושיטתי ממקורות מהימנים על מנת להגיע לרמת משחק גבוהה.

 

התאמת המשחק לזירה

פוקר באינטרנט מתקיים בזירות שונות עם מאפיינים ייחודיים להן. חשוב להתאים את המשחק לפי האופי של הזירה – החל מההבדלים בין פורמטים שונים (טורניר/cash, הגבלות שונות), דרך הבדלי תרבות בין אתרים מובילים, ועד מאפיינים של רמות ומבנה מיסוי שונים. משחק שמנצח בזירה אחת לא בהכרח יתאים לזירה אחרת. חובה להכיר את ההקשר.

פוקר באינטרנט

באותו נושא
חנויות אודיו
איפה אפשר לקנות נגני מוזיקה?

חובבי המוזיקה שבינינו לא יוותרו על המוצר הקומפקטי והנוח לשימוש תוך כדי תנועה: נגן מוזיקה. נגני מוזיקה כבר שנים מהווים אפשרות פופולרית לשמיעת שירים, הרצאות

קרא עוד »